BARVA MĚNÍ VŠE

Dosáhněte jasnější a živější projekce s barevným světelným výstupem (CLO) od společnosti Epson.

Podívejte se na video
BAREVNÝ SVĚTELNÝ VÝSTUP

99 % zákazníků potvrdilo, že projektory Epson mají nejjasnější barvy1

Nikdo neprodává více projektorů než společnost Epson. Proč? Protože naše projektory vdechnou život promítanému obsahu pomocí jasného, sytého a čistého obrazu – i v jasně osvětlených místnostech.

Projektory Epson nabízí stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup (CLO), což zaručuje projekci v jasných a sytých barvách. Ve srovnání s konkurenčními jednočipovými DLP projektory jsou až třikrát jasnější1.

Už není třeba utrácet vysoké částky za projektor se skutečně vysokým světelným výstupem. A to není vše! Naše projektory vás vydrží bavit až 15 let díky životnosti žárovky a filtru až 10 000 hodin v úsporném režimu2.

Proč je hodnota CLO důležitá?

Když je barevný jas nižší, barvy mohou být méně výrazné a mohou působit vybledle. Jednoduše řečeno, obraz s vybledlými barvami může vypadat jako bez života. Také detaily mohou být hůře viditelné a neuspokojivé, což může vést ke ztrátě pozornosti a zájmu u diváků. Zatímco ve ztemnělém obývacím pokoji to nemusí vadit, při školní výuce nebo při důležitých pracovních prezentacích to může znamenat závažný problém, a to hlavně v místnostech s nedostatečným zatemněním. Projektory Epson 3LCD naštěstí promítají jasný obraz i v případě, že nemáte stažené rolety.

Porovnání

99 % zákazníků ve srovnávacím testu zvolilo projektory Epson, protože oproti konkurenčním modelům nabízí živější barvy1. 8 z 10 lidí prohlásilo, že kvalita obrazu je u projektorů Epson nejvyšší a že by k projekci oblíbeného filmu zvolili projektor Epson3.

Mezi názory lidí zaznělo například: „Můj oblíbený film je Vykoupení z věznice Shawshank a rád bych si ho promítl s tímto projektorem. Jas považuji za velmi důležitou vlastnost a tento promítaný obraz vypadá lépe než v televizi.“ nebo „Tento projektor je určitě nejlepší. Má fantastickou kvalitu obrazu."

“Jas považuji za velmi důležitou vlastnost a tento promítaný obraz vypadá lépe než v televizi...”

83% zákazníků zvolilo Epson3

A Epson B BenQ C Viewsonic D Acer E Optoma

Proč se zajímat o hodnotu CLO?

Samotný jas nezaručí reálné barvy v promítaném obrazu. Pouze technologie 3LCD od společnosti Epson kombinuje jas a reálné barvy s cílem vytvořit živý a věrný obraz. Takového obrazu dosahujeme tím, že barevné světlo promítané našimi projektory je stejně jasné jako bílé světlo.

Zatímco ostatní výrobci se domnívají, že mohou zlepšit kvalitu obrazu pouhým zvýšením jasu bílého světelného výstupu u jejich projektorů, společnost Epson u svých výrobků kombinuje stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup (CLO). Vysoký jas sám o sobě nezaručuje jasný a věrný obraz a porovnatelně nižší hodnota CLO může mít za následek celkovou vybledlost. Pokud se však počet lumenů barevného jasu shoduje s bílým, získáte syté a reálné barvy, které oživí každý promítaný obraz.

Vyhledat produkt

Domácí zábava

Firma

Vzdělávání

1 Barevný jas (barevný světelný výstup) v nejjasnějším režimu měřený laboratoří třetí strany dle normy IDMS 15.4. Barevný jas se mění v závislosti na konkrétních podmínkách použití. Nejprodávanější projektory Epson 3LCD versus nejprodávanější jednočipové DLP projektory. Vychází se z údajů společnosti NPD o prodeji za období od května 2017 do dubna 2018.

2 Životnost lampy a filtru v úsporném režimu je 10 000 hodin. Údaje vychází z obvyklé délky filmu 105 minut, pokud je projektor v úsporném režimu.

3 Společnost Epson uskutečnila v srpnu 2015 slepý test s vlastním 3LCD projektorem EH-TW5200 a čtyřmi konkurenčními jednočipovými DLP projektory. Konkurenční projektory nabízí stejné rozlišení jako projektor Epson (rozlišení 1080p (1920 × 1080)), stejný nebo vyšší uváděný počet lumenů než projektor Epson a minimální kontrastní poměr 10 000 : 1.

Každý z projektorů byl umístěn do dřevěné krabice, aby nebylo poznat, o který se jedná. Kabely a dálková ovládání byla ukryta a při testu nebyly zmiňovány žádné značky či názvy modelů. Společnost Epson svěřila tento průzkum do rukou nezávislé společnosti. V jeho průběhu byly 206 zúčastněným osobám z široké veřejnosti promítány 4 statické snímky ve smyčce za sebou. Všechny projektory při tom měly nastavený nejjasnější výchozí barevný režim stanovený pomocí luxmetru. Zúčastněným osobám byly pokládány otázky typu: „Pokud byste si měli vybrat jeden z těchto projektorů, který byste zvolili?“ Účastníci průzkumu mohli vybrat projektor, kterému by dali přednost, případně mohli vybrat možnost „žádný“. 83 % lidí zvolilo projektor Epson.