NA VELIKOSTI OBRAZU ZÁLEŽÍ

S produkty Epson vidíte více obsahu a ve větších detailech.

PŘEHRÁT VIDEO STÁHNOUT BROŽURU

Co vyžadovat od zobrazovacího zařízení?

Výběr toho správného zobrazovacího zařízení pro konkrétní instituci je třeba pečlivě promyslet. Jednou z prvních otázek, které si můžete položit, je: Potřebuji kompletní projekční řešení, bílou tabuli nebo displej?

Dosažení optimálního obrazu se správnou úrovní viditelnosti je klíčové pro učitele i studenty. Díky jasně viditelnému materiálu budou lekce pro všechny skutečným přínosem. Jednou z výhod projektorů Epson je, že umožňují přizpůsobovat velikost promítaného obrazu různým potřebám a velikostem místností.

Správná velikost pro optimální viditelnost

Nejprve je potřeba zvolit vhodnou velikost obrazu pro vaši místnost. Toto rozhodnutí je velmi důležité – aby vaše hodiny zaujaly, potřebujete mít k dispozici ostrý obraz. Zároveň je třeba vyhovět bezpečnostním i zdravotním standardům. Projektory Epson představují přizpůsobitelné řešení, které vyhoví místnosti jakýchkoli rozměrů a výrazně vám tak usnadní rozhodování.

Projektory
Epson
Displej
Velikost Velikost obrazu
(úhlopříčka)
Škálovatelnost až na 500 palců1 Průměrný interaktivní displej 65–69 palců2
Nastavení velikosti Přizpůsobitelná Pevná

Splňte minimální požadavky na úhlopříčku obrazu bez potíží

U pracovního stolu s příliš malým monitorem by se vám také nepracovalo pohodlně – neprospívá to vašemu zraku a kvalita zobrazovaného obsahu může být snížena.

Ze stejných důvodů je nutné zvolit správnou velikost obrazu vhodnou do prostředí zasedací místnosti. Projektory Epson proto nabízejí velikost, která vyhovuje aktuálním zdravotním a bezpečnostním standardům odpovídajícím práci se stolním počítačem. (Směrnice EU 90/270/EHS – Zobrazovací jednotky).

Díky přizpůsobitelnosti velikosti obrazu a funkcím projektorů Epson je snadné zajistit, aby obsah nebyl příliš malý, měl vysokou kvalitu a byl zřetelně viditelný pro všechny v různých vzdálenostech od projekční plochy. Díky tomu budou mít všichni stejnou příležitost se zapojit.

Zjistěte ideální velikost obrazovky pro vaši zasedací místnost

Naše interaktivní nástroje vzdálenosti prohlížení umožňují vypočítat ideální velikost obrazu pro váš projektor na základě rozměrů místnosti, jejího rozvržení a počtu míst k sezení.

PŘIJATELNÁ VZDÁLENOST PROHLÍŽENÍ3 PRO 300" OBRAZ PROJEKTORU JE 14.2m

Váš prohlížeč nepodporuje tag plátna HTML5.

ROZVRŽENÍ MÍSTNOSTI

ROZMĚRY MÍSTNOSTI (V METRECH) Šířka:    Délka: Nepodporovaná velikost místnosti

POČET MÍST K SEZENÍ

84"
50"84"
300"
50"500"

Výběr správného řešení

Dosažení optimální velikosti obrazu znamená přesné napodobení dojmu, který člověk má při práci na stolním počítači, pro všechny studenty v učebně, včetně těch od obrazovky nejvzdálenějších.

Ze Snellenova zrakového testu vyplývá, že pro dosažení vjemu stejné velikosti obrazu při sledování z dvojnásobné vzdálenosti je nutné zdvojnásobit jeho výšku, nebo čtyřikrát zvětšit zobrazovanou plochu.

STÁHNOUT LETÁK

Optimalizovaná spolupráce

Kromě nabídky optimálního zobrazení jsou projektory Epson navrženy s ohledem na spolupráci s vašimi stávajícími systémy. Díky řešením společnosti Epson pro zasedací místnosti vytvoříte flexibilní a dynamickou zasedací místnost připravenou na vše, co přinese budoucnost. Zároveň sjednotíte komunikační prostředky a zajistíte tak bezproblémovou práci se všemi zařízeními za všech okolností.

Ukládejte, sdílejte a tiskněte

Promítejte bezdrátově z mobilních zařízení

Dělejte si poznámky

Spolupracujte díky kvalitním videokonferencím

Jasně viditelná kvalita

Funkce automatické úpravy jasu projektorů Epson registruje okolní světelné podmínky v místnosti a odpovídajícím způsobem upravuje úroveň jasu, abyste obraz viděli jasně a bez oslňování.

Noc
Den

Některé ploché displeje mají omezené pozorovací úhly, takže obsah může být pro osoby po stranách místnosti nezřetelný. Tento problém u projektorů Epson neexistuje – nemají žádná slepá místa, takže jimi promítaný obsah může sledovat kdokoli.

Displej
Projektor Epson

Na displejích typu RGB mohou být při dlouhodobém sledování zblízka (například při interaktivních prezentacích či déle trvající spolupráci) patrné obrazové body a obraz může být pro oči namáhavý. U projektorů jsou obrazové body méně viditelné a díky automatickému přizpůsobování jasu je můžete pohodlně sledovat i po delší dobu.

Displej
Projektor Epson

Kontaktujte nás

Chcete-li získat další informace o projektorech Epson, jednoduše vyplňte své údaje a zástupce společnosti Epson vás bude kontaktovat.

Toto pole je nutné vyplnit.
Toto pole je nutné vyplnit.
Toto pole je nutné vyplnit.
Toto pole je nutné vyplnit.
Toto pole je nutné vyplnit.
Toto pole je nutné vyplnit.
Chci zasílat e-mailem informace o nových produktech společnosti Epson, akcích, nabídkách a událostech.
Bezpečnostní kontrola

Díky kontrole si můžeme ověřit, že jste člověk, a ne spamový systém.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná

  1. Úhlopříčka obrazu až 500 palců v závislosti na instalaci projektoru Epson.
  2. Zdroj: Futuresource Q415 – západní Evropa – Displeje pro firmy
  3. Přijatelná vzdálenost prohlížení poskytne v místnosti dojem odpovídající stolnímu monitoru.
    U obrazovek menších než 80 palců se předpokládá poměr stran 16 : 9, u větších pak 16 : 10.

Proč je velikost obrazu důležitá?

Prezentace jsou poutavé a efektivní, jen když je na ně dobře vidět. Pro diváka je ale důležité nejen to, co vidí, ale také to, aby příliš nenamáhal oči. Díky našim znalostem o dosažení ideální velikosti obrazu může být každá prezentace dobře a snadno vidět.

Jaký je to pocit?

Bezpečné a snadné sledování promítaného obrazu lze zajistit simulací podmínek stanovených pro práci se stolním počítačem. Pokyny stanovené směrnicí EU 90/270/EHS pro zobrazovací zařízení lze uplatnit také při určování velikosti promítaného obrazu. Díky tomu můžete vytvořit příjemné prostředí, které uživatelé stolních počítačů znají a ve kterém bude váš obsah dobře vidět a u diváků nebude docházet k únavě očí. Nezapomínejte, že je důležité vzít v úvahu, že velikost promítaného obrazu se bude divákovi jevit jinak v závislosti na tom, kde se nachází. Pro výpočet nejvhodnější velikosti obrazu je tedy potřeba zohlednit osobu nacházející se od obrazu nejdále.

Spustit test

Jak tedy můžete zvolit správnou velikost obrazu pro vaši prezentaci? Většina lidí zná Snellenův zrakový test, který používají optici k testování lidského zraku. Ideálním zrak rozpozná písmena v tabulce ze vzdálenosti 6 metrů. Ze Snellenova zrakového testu vyplývá, že pro dosažení vjemu stejné velikosti obrazu při sledování z dvojnásobné vzdálenosti je nutné zdvojnásobit jeho výšku, nebo čtyřikrát zvětšit zobrazovanou plochu. Tyto znalosti můžeme uplatnit na velikost displeje projektoru, abychom mohli zajistit, že divák bude dobře vidět.

SPUSTIT TEST

Výběr správného řešení

Dosažení optimální velikosti obrazu znamená přesné napodobení dojmu, který má člověk při práci na stolním počítači, pro všechny studenty v učebně, včetně těch od obrazovky nejvzdálenějších.

Ze Snellenova zrakového testu vyplývá, že pro dosažení vjemu stejné velikosti obrazu při sledování z dvojnásobné vzdálenosti je nutné zdvojnásobit jeho výšku nebo čtyřikrát zvětšit zobrazovanou plochu.

Jak to funguje?

Tento nástroj jsme vyvinuli tak, aby zohledňoval všechny uvedené faktory a pomohl vám určit ideální velikost obrazu. Stačí zadat rozvržení místnosti, její velikost a počet diváků. Poté upravte posuvníky a zjistěte, jaká velikost obrazu je vhodná.

Aby bylo možné vždy zajistit čisté a pohodlné zobrazení prezentace, lze naše projektory přizpůsobit tak, aby vyhovovaly různým velikostem místností a počtům diváků. Jedná se tedy o cenově výhodné řešení, které odolá také změnám v budoucnosti, i když se změní požadavky na obraz. Díky prezentacím, které se snadno sledují, budou diváci mnohem lépe vtaženi do jejich obsahu, a vy tak dosáhnete větší produktivity a efektivity.

Kontaktujte nás